…across logistics
Cargo Prague

www.xcargo.sk


Poradňa

poradnaVie spoločnosť XCARGO prepravovať aj nebezpečný tovar ?
Áno, vie. Preprava nebezpečného tovaru sa riadi prísnymi pravidlami Dohody ADR.

Potrebujem prepraviť zásielku, ktorá svojimi rozmermi presahuje obrys kamiónu.
V tomto prípade se pravdepodobne jedná o tzv. nadrozmernú zásielku. Aj prepravu takejto zásielky dokážeme zorganizovať, ale neobídeme sa bez presných rozmerov zásielky a taktiež času na vybavenie všetkých potrebných povolení.

Sú zásielky počas prepravy poistené?
Pre všetky zásielky zaručujeme, že sú po celú dobu prepravy poistené základným poistením zodpovednosti medzinárodného dopravcu. Ďalej má spoločnosť XCARGO spolu so spoločnosťou  CARGO PRAGUE  uzatvorené „Poistenie zodpovednosti zasielateľa“ vo výške 5.000.000,- CZK (resp. hodnote cca 180.000 € ). Všetkým zákazníkom môžeme na vyžiadanie zaistiť pripoistenie „all risk“, ktoré kryje všetky riziká.

Môžem prostredníctvom zbernej služby prepraviť aj mrazený tovar?
Preprava mrazeného tovaru nie je pomocou zbernej služby možná, pretože nie je možné zaistiť splnenie požiadavky na kontrolu teploty počas prepravy. Na prepravu mrazeného tovaru menších rozmerov a hmotnosti Vám môžeme ponúknuť dodávkové vozidlá s chladiacimi agregátmi.

Dozviem sa, kde sa moje zásielka nachádza?
Pre stálych zákazníkov ponúkame systém sledovania zásielok priamo na našich webových stránkach. Pre získanie prístupových údajov nás prosím kontaktujte.

Je možné  prepravovať aj sypké materiály?
Ano, preprava sypkých materiálov je možná v špeciálnych návesoch.

Za aký dlhý čas obdržím ponuku?
Záleží na tom, aký obsiahly bude Váš dopyt. Všeobecne sa dá povedať, že všetky dopyty vybavujeme do 24 hodín, ale prevažnú väčšinu Vašich otázok zodpovieme do 2 hodín od ich prijatia.

Aká je výhoda spolupráce so zasielateľskou firmou?
Kvalitný zasielateľ obvykle dokáže pružnejšie reagovať na požiadavky svojich zákazníkov, nie je  obmedzený vlastným vozovým parkom. Vďaka optimalizácii pri plánovaní prepráv a ich veľkým objemom je schopný dosiahnuť aj veľmi výhodné ceny.

Zabezpečujete aj skladovanie?
Áno, na Slovensku vieme pomocou partnerských spoločností zabezpečiť skladovanie na základe požiadavky klienta, v Českej republike máme k dispozícii sklad v Hořoviciach, ktorý je určený nielen pre našu zbernú službu, ale aj pre dlhodobé či krátkodobé skladovanie. Pre našich zákazníkov máme pripravený aj sklad v Ostrave. Viac informácií Vám radi poskytneme na našich telefónnych číslach.

V ponuke zbernej služby som nenašiel krajinu, o ktorú by som mal záujem. Znamená to, že služba nie je do tejto krajiny poskytovaná?
Nie tak celkom. Do krajín, ktoré nie sú uvedené priamo v sekcii zberná služba, prepravy samozrejme taktiež zaisťujeme, avšak nie v takom rozsahu ako do vymenovaných krajín. Určite neváhajte poslať nám dopyt prostredníctvom nášho webového formulára.


Skupina Cargo

CARGO PRAGUE
CARGO IHL
XCARGO