• Informácie: info@xcargo.sk
  • Kancelária: Drieňová 34, 821 02, Bratislava

PORADŇA


Áno, vie. Preprava nebezpečného tovaru sa riadi prísnymi pravidlami Dohody ADR.

V tomto prípade se pravdepodobne jedná o tzv. nadrozmernú zásielku. Aj prepravu takejto zásielky dokážeme zorganizovať, ale neobídeme sa bez presných rozmerov zásielky a taktiež času na vybavenie všetkých potrebných povolení.

Pre všetky cestné zásielky zaručujeme, že sú po celú dobu prepravy poistené základným poistením zodpovednosti medzinárodného dopravcu. Ďalej má spoločnosť XCARGO uzatvorené „Poistenie zodpovednosti zasielateľa“ vo výške 5.000.000,- CZK (cca 190.000 € ). Všetkým zákazníkom môžeme na vyžiadanie zaistiť pripoistenie „all risk“, ktoré kryje všetky riziká.

Preprava mrazeného tovaru nie je pomocou zbernej služby možná, pretože nie je možné zaistiť splnenie požiadavky na kontrolu teploty počas prepravy. Na prepravu mrazeného tovaru menších rozmerov a hmotnosti Vám môžeme ponúknuť dodávkové vozidlá s chladiacimi agregátmi.

Pre stálych zákazníkov ponúkame systém sledovania zásielok priamo na našich webových stránkach. Pre získanie prístupových údajov nás prosím kontaktujte.

Ano, preprava sypkých materiálov je možná v špeciálnych návesoch.

Záleží na tom, aký obsiahly bude Váš dopyt. Všeobecne sa dá povedať, že všetky dopyty vybavujeme do 24 hodín, ale prevažnú väčšinu Vašich otázok zodpovieme do 2 hodín od ich prijatia.

Kvalitný zasielateľ obvykle dokáže pružnejšie reagovať na požiadavky svojich zákazníkov, nie je obmedzený vlastným vozovým parkom. Vďaka optimalizácii pri plánovaní prepráv a ich veľkým objemom je schopný dosiahnuť aj veľmi výhodné ceny.

Áno, na Slovensku vieme pomocou partnerských spoločností zabezpečiť skladovanie na základe požiadavky klienta. V Českej republike máme k dispozícii vlastný sklad v Hořoviciach, ktorý je určený nielen pre našu zbernú službu, ale aj pre dlhodobé či krátkodobé skladovanie. Pre našich zákazníkov máme pripravený aj sklad v Ostrave. Viac informácií Vám radi poskytneme na našich telefónnych číslach.

Nie tak celkom. Do krajín, ktoré nie sú uvedené priamo v sekcii zberná služba, prepravy samozrejme taktiež zaisťujeme, avšak nie v takom rozsahu ako do vymenovaných krajín. Určite neváhajte poslať nám dopyt prostredníctvom nášho webového formulára.

Incoterms je súbor medzinárodných pravidiel zahraničného obchodu. Tieto pravidlá sa zaoberajú vzťahom vyplývajúcim z kúpnej zmluvy, kto zabezpečuje prepravu, povinnosti pri balení, zabezpečení nakládky poprípade povinnosti pri colnom konaní. Zákazníkom odporúčame uvádzať dojednané doložky Incoterms v objednávkach prepravy.

Naše cenníky nemáme zverejnené. Naši klienti majú cenníky vytvorené na mieru. To znamená vždy sú prispôsobene špecifikám ich produktu. Pokiaľ máte konkrétnu požiadavku na prepravu, použite prosím kontaktný formular uvedený na našej stránke, alebo kliknite priamo tu.

Pokiaľ vznikla viditeľná škoda na tovare, vždy, najlepšie v prítomnosti vodiča, zistite rozsah škody a čo najlepšie odfotografujte konkrétne zistenie. Dôležité sú všetky detaily, ako umiestnenie tovaru na vozidle či spôsob zabezpečenia proti pohybu. Spíšte protokol o škode, v ktorom uvediete detaily ako počet poškodených paliet/kartónov/colli, prípadný nesúlad počtu kusov z priloženými dokumentami, prípadne chýbajúce dokumenty znemožňujúce kontrolu tovaru. Je nutné,  aby bol protokol podpísaný oboma zúčastnenými stranami.  Poškodený tovar uschovajte pre potreby poisťovne. Protokol nám zašlite obratom na email. My sa postaráme o vyhodnotenie situácie a prijatie patričných opatrení.

Služby

XCARGO


Cestná preprava

Cestná preprava

Medzinárodná a vnútroštátna preprava tovarov
Rôzne druhy nadstavieb – plachtové návesy, skriňové,…
Distribučné vozidlá, návesy, veľkoobjemové súpravy
Štandardný tovar aj tovar ADR
Kvalita služieb v režime ISO 9001

Zberná služba, dokládky, expresy

Zberná služba, dokládky, expresy

Spojenie do rôznych európskych destinácii
Pravidelné zberné linky
Expresné prepravy
Široké spektrum dokládok
Pestrá škála vozidiel
Možnosť využitia skladovacích služieb

Námorná preprava

Námorná preprava

Námorný servis a poradenstvo z rôznych prístavov
Celokontajnerové prepravy FCL
Preprava kusových zásielok LCL
Logistické služby
Ucelený servis „door-to-door“

Železničná preprava

Železničná preprava

Ucelené vlaky i samostatné vagóny
Rôzne varianty zásielok
Možnosť voľby tipu vagóna
Prekládka vagónov
Ekologické i ekonomické riešenie prepravy

Skladovanie a logistika

Skladovanie a logistika

Skladovanie a logistika
Krátkodobé i dlhodobé skladovanie
Možnosť prekládky kamiónov i kontajnerov
Balenie, kompletizácia zásielok
Distribúcia rôznych tipov zásielok

CARGO SYSTEM


Cargo Prague
Cargo IHL
XCargo
Toto pole ponechte prázdné
Ochrana osobných údajov
Vyplňte prosím všetky polia formulára
Ďakujeme, Váš odkaz bol odoslaný.